Botoks

Yüz ve Dudak Dolgusu

Tıbbi bir ilaç olan dolgu ile kırışmış ve hacmini kaybetmiş bölgelerin formunu kazanması sağlanır. Deri altına ince iğneyle enjekte edilen dolgunun içeriğinde, deri altı hücreler ve kolajen üretimi için gerekli elementler vardır. İşlem yapıldıktan sonra anında bölgeye hacim kazandırır ve o bölgeyi ön plana çıkarır.

Kimlere Uygulamaz?

– Hamile ve emziren kadınlara,

– Deri hastalığı olanlara,

– Cildinde enfeksiyon olanlara,

– Alerjisi olanlara,

– Kanser hastalarına,

– Hormonal gelişimini tamamlamamış olanlara bu uygulama gerekleştirilemez.

İşlem Acı Hissi Verir Mi?

Uygulama batma ve yanma hissi yarattığı için işlemden 20 dk önce bölgeye lokal anestezi kremi/spreyi uygulanır.

İşlemden Sonra

Kişiler, işlem sonrası güneş koruyucu krem kullanmalı, işlem yapılan bölgeyi birkaç gün boyunca darbelerden korumalı, 2 gün baş aşağı işler ve sıcak suyla banyo yapmamalıdır.

İşlem nedeniyle oluşan kan noktalanmaları ve kızarıklıklar aynı gün içerisinde kaybolmakta olup aksi durumda hekime başvurmakta yarar vardır.

Kalıcılık

Dolgunun, geçici, yarı geçici/kalıcı ve kalıcı olmak üzere 3 türü vardır. Genellikle yarı geçici/kalıcı dolgu kullanımı tercih edilir. Bu dolgu tipinin kalıcılık süresi 4-6 ay arasında değişir. Etkisi geçen dolgunun yeniden yapılmasında herhangi bir sakınca yoktur.

Güzel, genç ve sağlıklı bir görünüm insan psikolojisini etkileyen basamaklardan sadece biridir ve her geçen gün insanlar buna daha çok önem vermektedirler. Yaşlanma karşıtı seçenekler çok sayıda olup çeşitli kombinasyon tedavileri istenen en iyi etkiyi ortaya çıkarabilir.

Bu nedenle, hastanın talepleri doğrultusunda en doğru seçenekler uygulanmalıdır.
Gram (+) anaerob bir bakteri Clostridium botulinum tarafından sentezlenen botulinum toksini (botulin/botoks), periferik kolinerjik sinir uçlarından asetilkolin salıverilmesini bloke edip kolinerjik aşırımı felç ederek, “botulizm” adı verilen zehirlenme tablosu oluştururken, öte yandan çok sayıda hastalığın tedavisinde de kullanılmaktadır. Botoks, ekzokrin bezler ve düz kaslarla ilişkili eferent otonomik sinirleri de bloke eder.

Kan-beyin bariyerini geçemediğinden ve retrograd aksonal transport sırasında inaktive olduğundan, botoksun santral sinir sistemini doğrudan etkilediği gözlemlenmemiştir. 1992 yılından itibaren kozmetik uygulamaya da giren botulinum toksini, yüz ve boyun bölgesi kırışıklarının tedavisinde etkili bir şekilde kullanılmaktadır. Yüz ve boyun kırışıklarının botulinum toksin tip A (Botox, Allergan, Irvine, California) ile tedavisi, halen Amerika’da en sık uygulanan estetik prosedür olma özelliğini korumaktadır.

Bu sayfadaki içerik bilgilendirme amaçlıdır. Doktor tavsiyesi veya kullanım önerisi değildir. Tedavi için mutlaka bir uzman doktora başvurmalısınız.

© 2016 Estetik Cerrahi Antalya. Sitenin Tüm Hakları Saklıdır... Web Dizayn Web Siteleri Paketi.