Estetik Burun Ameliyatları ve Fiyatları

Burun yüz görselliğini etkileyen önemli bir vücut parçasıdır. Yüz görselliğinde ilk bakışta ,yüzün tam olarak algılanması,göz etrafı, burun veya dudakların öne çıkmaması önemlidir.Estetik yapıldığı belirgin bir burunla kemerli veya eğri bir burnun ilk göze çarpması arasında bir fark yoktur.

KAPALI (İZ BIRAKMAYAN) BURUN ESTETİĞİ

Estetik burun ameliyatı genel anestesi ile tam teşekküllü ameliyathane koşullarında yapılmaktadır. Kliniğimizde burun ameliyatları bilgisayar kontrollü mikrocerrahimotor ünitesi kullanılarak yapılmaktadır. Burun içinden girilerek iz bırakmadan ve deviasyon ( burun içi eğrilik, et ve kemik olması ) da onarılmakta ve ameliyat 30-45 dakika sürmektedir. Dokulara nazik davranılır ve fazla travmatize edilmezse operasyon sonrası ağrı oranı düşmektedir. Hastalarımız arasında estetik burun ameliyatı (rhinoplasty ) sonrası ağrıdan yakınan hastamız bulunmamaktadır.Bilgisayar ile ameliyat öncesi ve sonrasını görme imkanı sunulabilmektedir. Burun derisi kalın ve yağlı kişilerde ameliyat sonrası ,burnun şeklini tam olarak alması için gereken süre daha uzun olabilmektedir. Ayrıntılı muayene ile tüm bunların cevabı, ameliyat öncesi alınabilmektedir.

Estetik olduğu anlaşılmayan bir burun yapmak başlıca amaçtır.Açık rhinoplasty dediğimiz burun ucundan girilerek,tüm burun derisinin kaldırılarak yapıldığı operasyon tekniği, estetik cerrahlar tarafından tercih edilmemektedir. Çünkü burun ucundan kesilerek yapıldığı için iz kalmaktadır.

Mikromotor rhinoplasty ise Bilgisayar kontrollü mikrocerrahi motor ile kesim yapılarak estetik burun ameliyatının yapılmasıdır. Bu teknikle burun kemikleri kırılmadan çok ince mikrotesterelerle kesilmekte,törpülenmekte ve şekil verilmektedir.Böylece dokular daha az tahriş olmakta ,ağrı olmamakta ve iyileşme süreci daha hızlı bitmektedir.

Estetik burun ameliyatı fiyatları:

Estetik burun ameliyatı fiyatları 2000 türk lirasından başlamakta ve ayrıntılı bir muayene sonrası kesin ücret  ortaya çıkmaktadır.

Burun estetiği erkeklerde de sık  yaptığımız ameliyatlardandır.

Burun estetiğinde yaş sınırı: Büyüme ve gelişmenin tamamlandığı ortalama 16-18 yaş grubundan itibaren her yaşta burun estetiği ameliyatları yapılabilir.

Burun Ucu Estetiği Nedir ve Ne zaman Yapılır ?

Burun ucu estetiği kemik yapıları değiştirmeden ve kırmadan sadece burun ucundaki sorunları düzeltmek için yapılan bir ameliyat türüdür. Kemik yapısı normal, burun sırtında kemer veya eğrilik olmayan hastalarda bazı değişiklikler şu şekilde yapılmaktadır :

 

* Burun Ucunun İnceltilmesi
* Burun Ucunun Kaldırılması
* Burun Ucunda Açı Değiştirilmesi
* Burun Ucunun Öne Getirilmesi (projeksiyon artışı)
* Burun Deliklerindeki Şekil Bozukluklarının Düzeltilmesi
* Burun Kanatlarındaki Fazlalığın Giderilmesi
* Daha Önce Burun Ameliyatı Geçirmiş Hastalarda Burun Ucu Problemlerinin Düzeltilmesi
* Septum Eğriliklerinin Düzeltilmesi

Burun Ucu Estetiği Nasıl Yapılır ?

Burun ucundaki problemin tipine bağlı olarak çeşitli kıkırdak eklemeler (greftler) veya dikişler kullanılarak burun şekillendirilebilir. Fazla dokular eskiye oranla daha fazla muhafaza edilmekte ve başka alanların güçlendirilmesinde kullanılmaktadır. Bu bölgeye yine burun ucu(açık teknik) veya burun içinden (kapalı teknik) yapılan kesiler ile ulaşılabilir.

Burun Ucu Estetiğinde Ameliyat Sonrası Nasıldır ?

Burun ucu estetiği tam bir burun estetiği ameliyatına göre hastada daha kolay ve hızlı bir iyileşme süreci gösterir. Kemiklerin kırılmaması daha az kanama, şişlik ve morluk yaratabilir. Burun sırtında alçı veya plastik kalıp kalma süresi kısalır. İşe dönüş daha hızlı olabilir. Kemik kırılması ile ilgili riskler ortadan kalkar.