Kilo vermede veya vücudunuza şekil vermede bilimsel olarak kabul görmüş tek yöntemdir. Özel kanüllerle deri altındaki yağ hücreleri çekilmektedir. Yağ vücudumuzda serbest depolanmamakta , yağ hücrelerinde depolanmaktadır. Liposculpture,liposhaping gibi çeşitleri mevcuttur. Yağ hücreleri çekilmeden önce deri altı yağ dokusu içine bir karışım verilmekte,böylece hem yağ hücreleri bağlı bulundukları dokudan gevşetilmekte hem de kanama azaltılmaktadır.Liposuctıon hem kadın hemde erkekler tarafından sık olarak başvurulan bir estetik operasyondur .Deri elastikiyeti bu ameliyat çeşitlerinde önemli olup hekim tarafından öncelikle değerlendirilmelidir. Aksi taktirde kötü sonuçları olabilir.

LİPOMATİK: Lipomatik Antalya Türkiye

Lipomatik Yönteminin Sunduğu Kolaylıklar Nelerdir?

Yöntemin hastalar açısından iyileşme süreci, uygulama yapılabilecek bölge çeşitliliği ve anestezi alternatifi konularında, cerrah açısından ise ameliyat süresi, iyileşme süreci ve pratiklik konularında çeşitli kolaylıkları bulunuyor. Yağ aldırma operasyonları sonrasında zaman zaman karın germe ameliyatı ile karın bölgesindeki fazla derinin gerdirilmesine ihtiyaç duyulabiliyor. Lipomatik yöntemiyle liposuction bölgedeki bağ dokusuna zarar vermeden gerçekleştirilebiliyor. Böylece bölgedeki derinin toparlanmasını ve iyileşmesini kolaylaştırıyor ve karın germe ameliyatı gereksinimini de azaltıyor. İşlemin diğer uygulamalara göre daha kısa sürmesi ise hem cerrah hem de hasta açısından bir avantaj.

Lipomatik Sonrası İyileşme Süreci

Pek çok liposuction tedavi yönteminde olduğu gibi Infrasonic Tickle Liposuction uygulamasında da hastanın ameliyat sonrasında bazı dikkat etmesi gereken noktalar ve uyması gereken kurallar bulunuyor.

Liposuction -lipomatik- sonrasında korse kullanımı

Özellikle belirli bir süre hastanın korse giyme kuralı bu yöntem için de devam ediyor. Lipomatik yönteminin sonrasında da hastanın en az 1 hafta boyunca korse giyme ihtiyacı bulunuyor. Bu korse giyme süresi hastanın ihtiyacı doğrultusunda doktor tarafından arttırılabilir.

Lipomatik sonrası normal hayata dönüş

Hastanın iş hayatına geri dönme süresi de bazı değişkenlere göre farklılık gösterebiliyor. Bu noktada da net bir süre belirtmek doğru olmayacaktır. Ancak uygulama yapılan alana, alan sayısına ve hastanın bazı kişisel durumlarına bağlı olarak ortalama 1 ya da 5 gün arasında bir zaman geçtikten sonra hasta günlük iş yaşamına geri dönebiliyor.

Her hastanın durumu özeldir

Fakat ameliyat sonrasında uyulması gereken kurallar, günlük yaşama dönme ve bazı noktalara dikkat etme gibi konuların doktor ile detaylı bir şekilde görüşülerek uygulanması gerekiyor. Bu noktada hastanın sağlıklı bir şekilde iyileşme dönemini geçirebilmesi adına doktorun tavsiyelerine harfiyen uyması büyük bir önem teşkil ediyor. Aynı şekilde hasta ameliyatı ile alakalı bazı bilgileri de doktoru ile yapacağı ön görüşme sonrasında öğrenebiliyor. Çünkü süreç her hastada ve her bölgede farklı ilerleyebiliyor. Bu nedenle hastanın çevresindeki insanlardan duyduğu ameliyat hikayelerini değil de doktorunun verdiği bilgileri baz alması gerekiyor.

Lipomatik Herkese Uygulanabiliyor mu?

Aynı zamanda Lipomatik  tekniği daha geniş vaka gruplarına da hitap edebiliyor. Çünkü hastaların genel anestezi ihtiyaçları ciddi ölçüde azalabiliyor. Bu sayede genel anesteziye uygun olmayan hastalar da Infrasonic Lipomatik yöntemi ile tedavi olabiliyor. Bu noktada elbette kullanılan cihazın gücü de etkili bir faktör olarak gösterilebiliyor.

Liposuction tedavi yöntemi herkesin de bildiği şekliyle bir vücut şekillendirme yöntemi. Özellikle hiçbir liposuction yönteminin zayıflama tekniği olarak görülmemesi gerekiyor.

Lipomatik yöntemi diğer liposakşın yöntemlerinden biraz daha farklı olarak vücut şekillendirme uygulamasına ilave olacak şekilde karın germe ameliyatından çekinen hastalar için ya da bölgesel yağ yükünden kurtulma ihtiyacı olan fazla kilolu hastalar için de etkili bir teknik olabiliyor.

Lazer Liposuction ve Lipomatik Arasındaki Farklar

Lipomatik tedavisinde kullanılan cihaz, lazer liposuction gibi tedavi yöntemlerinin lazer ısısı ile yağ dokusunu ve bağ dokusunu eritme tekniğinden biraz daha farklı şekilde tedavi uyguluyor. Özellikle bu yöntemde bağ dokusuna neredeyse hiç zarar verilmiyor. Bu yöntem ile cihazın kanülleri vücutta dakikada 5000 devirli bir çırpma  hareketi uyguluyor ve böylece yağ dokusu ile bağ dokusu birbirinden ayrılıyor, aynı anda da çekilebiliyor.

Vücudumuzun hemen hemen her bölgesinden yağ alınabilmektedir.Alınacak yağ miktarına hekim karar vermektedir.Ameliyat sonrası ağrıdan yakınan hastamız bulunmamaktadır.Belirli bir süre özel liposuctıon korseleri giyilmesi gerekmektedir.

liposuction-nasil       Erkekler de ise liposuction,liposculpture ve liposhaping teknikleri kullanılarak Dr.Demir’in     geliştirdiği bir konsept ile karın ön duvarı kasları belirginleştirilerek “baklava dilimi” diye adlandırılan görünüm verilebilmektedir.

Liposakşın ameliyatı izle